Luksemburške košarkašice osvojile zlato na evropskom prvenstvu za male zemlje

0

Luksemburška ženska reprezentacija uspela je napraviti podvig u nedelju 25. jula savladavši u finalu evropskog prvenstva za male zemlje Irsku rezultatom 69:59.

Izvanredno su lavice počele ovaj turnir i već u prvoj utakmici protiv reprezentacije Kosova koju su dobile rezultatom 94:65, pokazale su da su na Kipar došle sa velikim ambicijama. Zatim su takođe ubedljivo u drugoj utakmici grupne faze savladale i reprezentataciju domaćina Kipra sa 90:60 i tako se plasirale u polufinale gde ih je čekala reprezentacija Malte.

Drim team luksemburžanki je i u ovoj utakmici opravdao ulogu favorita i sa lakoćom su potpuno deklasirali Maltu sa čak 43 poena razlike, rezultat na semaforu na kraju je bio 89:46 u korist lavica.

May be an image of 3 people and indoor

Naša Esmeralda Škrijelj uspela je ubleležiti 8 poena u ovoj utakmici. Finale se odigralo, kao i svi prethodni mečevi naravno, u dvorani Eleftheria Sports Arena u Nikoziji. Reprezentacija Irske je ipak bila tvrd kamen i naše devojke su se malo više znojile nego u prethodnim utakmicama. Na kraju treće četvrtine reultat je čak bio izjednačen 41:41, ali su onda u nastavku lavice pokazale kandze i žestokom borbom do kraja uspele da dodju na +10 i tako stignu do zlata. Esmeralda Škrijelj je bila medju najboljim igračicama u luksemburškoj reprezentaciji, postigla je 11 poena i imala je 8 skokova, efikasnija od nje bila je samo Nadia Mossong sa 12 poena. Škrijelj je sasvim opravdala poverenje selektora i još jednom pokazala svoj talenat.

Takodje treba pomenuti i Juliju Vujaković koja bila jedna od ključnih igračica i nosilaca igre ovog tima. Veliki podvig, velika pobeda za jednu malu zemlju i ove devojke su zaista zaslužile jedno veliko BRAVO za sve što su učinile i pokazale na Kipru.

Izvor: YULUX Sports