U Luksemburgu odigrane dve utakmice BGL Lige

BGL LEAGUE: RM HAMM BENFIKA-F91 DUDELANGE 1:2 i PROGRES NIEDERCORN-SWIFT HESPERANGE 2:5

0

Sinoć su u Luksemburgu odigrane dve utakmice BGL Lige. Sastali su se Swift Hesperange i Progres Niedercorn u Diferdanžu i RM Hamm Benfika i Dudelange u Luksemburgu.

U prvom susretu HESPERANGE je na gradskom terenu u Diferdanžu, ubedljivo savladao i iznenadio PROGRES NIEDERCORN sa 5:2, i tako osigurao sestu poziciju. U toj utakmici naročito se istakao fudbaler gostiju Abdallah koji je postigao het-trik i to još u prvom poluvremenu.

Drugi susret odigrao se u predgrađu prestonice Hammu, i poslednje plasirana ekipa BENFIKA dočekala je vodeću ekipu na tabeli F91 DUDELANGE.

Luksemburški reprezentativac, naše gore list, Edvin Muratović zadao je mnogo problema odbrani domaćih. Nažalost nije uspeo pogoditi mrežu ali je svojom dobrom igrom doprineo trijumfu svog kluba. Dvostruki strelac kod Dudelanža bio je Kirsch u 25 i 48 minutu meča, a za domaće gol je postigao Souza.

Izvor: YULUX Sports