Fudbalska reprezentacija Luksemburga U19, u Hosingenu remizirala 1:1 protiv vršnjaka iz Crne Gore

0

Mlade reprezentacije Luksemburga i Crne Gore U19, odigrale su juče prijateljsku utakmucu u okviru priprema za narednu sezonu.

Početak susreta na stadionu Georges Wohlfart u Hosingenu bio je zakazan za 18h, ali zbog problema sa organizacijom i promenom plana, meč je počeo sa zakašnjenjem od pola sata.

Mladi sokolovi su žestoko napali u samom početku i posle prve dobre šanse Aleksa Cvetković donosi prednost gostima. Nije dugo trajala radost u crnogorskom taboru jer će samo nekoliko minuta posle toga Enzo Lima izjednačiti rezultat na 1:1 i tako vratiti svoj tim u igru. U drugom poluvremenu crnogorci su ponovo počeli sa napadima i dominirali su na terenu. Međutim, kako je vreme odmicalo luksemburci će preuzeti kontrolu igre i čak stvoriti jednu dobru šansu iz koje će Lima pogoditi stativu. Na kraju, zaslužena podela plena, dobra i fer play igra oba tima.

U prvoj utakmici koju su ove ekipe odigrale 23. avgusta u Merzišu, mladi lavovi su slavili rezultatom 3:2 u mnogo boljem duelu i neizvesnijoj igri.

Pripremio: A. S.