Odigrane utakmice 14. kola fudbalskog šampionata Luksemburga

0

Proteklog vikenda odigrane su utakmice 14. kola fudbalskog šampionata Luksemburga. Iznenadio je aktuelni šampion države F91 Dudelange, koji je na svom terenu remizirao protiv Stroossena 1:1.

Tako je dozvolio ekipi CS Fola Esch da mu se približi na drugoj poziciji sa dva poena zaostatka. Crveno bijeli iz Escha su bez poteškoća savladali FC Rodange sa 4:1.

Differdange je u derbiju kola, na gostovanju u Niederkornu bio ispod očekivanja i uspjeli su izjednačiti rezultat na 1:1 u samoj završnici meča, tačnije u 90+2 minutu. Takav rezultat najviše je odgovarao crvenima iz Wiltza koji su na svom terenu deklasirali ekipu Mondorfa sa 5:0 i tako sa 23 boda se vratili na treće mjesto. Sada imaju bod više u odnosu na Differdange.

Strelci za Wiltz bili su Ibrahimović (20 min.), Vanderbroeck D. (27 i 65 min), Burkić (50min) i Biver u 88. minutu susreta. FC WILTZ 71 je još jednom pokazao da ove sezone ima odličnu ekipu.

U narednom krugu severnjaci će gostovati u Dudelanžu, utakmica je predviđena za subotu u 16h i sasvim sigurno nosiće epitet derbija kola.

Izvor: YULUX Sports