Luksemburžanin Filip Todorović postao je broj jedan na svetskoj karate rang listi

0

Filip Todorović, 15-godišnji član Karate kluba Strassen, postigao je izuzetnu prekretnicu tako što je obezbedio prvo mesto na globalnoj rang listi Svetske karate federacije – WKF (World Karate Federation).

Ovo impresivno dostignuće dolazi nakon njegovog izuzetnog petog mesta na Svetskom prvenstvu u karateu.

I pored kadetskih svetskih prvenstava na kojima nije uspeo da osvoji novu medalju posle one osvojene na Evropskom prvenstvu, mladi petnaestogodišnji karatista je sada u vrhu svoje kategorije!

Nije svaki dan da sportista iz Velikog vojvodstva sedi na vrhu svoje discipline. Ovo je slučaj Filipa Todorovića koji sa 15 godina nastavlja da nastupa i impresionira u svojoj kategoriji. Ako na kadetskom svetskom prvenstvu odigranom ovog vikenda mladić nije osvojio medalju, a ovaj je završio na 5. mestu izgubivši borbu za bronzu od Hrvata Nikole Birača (3-0), velika uteha je došla da uteši rezident karate kluba Strassen.

Ovaj poslednji je bio veoma prijatno iznenađen kada je saznao da je postao svetski broj 1 u rangu svoje kategorije kadeta ispod 63 kilograma! Iza njega slede Gvatemalac Jorge Damian Flores Ortiz i Egipćanin Mouaz Mostafa. Na četvrtom mestu je Hrvat Nikola Birać.

Dovoljno da sa samopouzdanjem pristupi Omladinskom kupu u decembru, čak i ako sada zauzme poziciju lovca, a svi će očigledno hteti da ga pobede zbog novog statusa.

Zvezda u usponu na karate sceni Luksemburga, Filipova posvećenost i veština pozicionirali su ga kao jednog od najsjajnijih mladih talenata u sportu. Na šampionatu, održanom u Italiji, Todorović je zahvaljujući snažnom nastupu bio u borbi za izbor na Olimpijskim igrama mladih, koje će se održati u Senegalu 2026. godine. Njegov brzi uspon na mesto broj jedan naglašava njegov potencijal na međunarodnoj sceni, čineći ga sportistom kojeg treba gledati na budućim takmičenjima.