Hrvatska izbacila Brazil i prošla u polufinale Mundijala

0

Fudbalska reprezentacija Hrvatske plasirala se u polufinale Svetskog prvenstva u Kataru pošto je nakon penala savladala Brazil sa 4:2 nakon penala.

Nakon 120 minuta rezultat je bio 1:1.

Hrvatska – Brazil 1:1, posle penala 4:2

(Petković 117 – Nejmar 105+1)

Stadion: Edukejšn siti; Sudija: Majkl Oliver (Engleska)

Na stadionu Edukejšn pred 45.000 gledalaca rezultat posle regularnog dela meča bio je 0:0.

Strelac gola za Brazil bio je Nejmar u poslednjem minutu prvog produžetka, da bi izjednačenje Hrvatskoj doneo Bruno Petković golom u 12. minutu drugog produžetka.

Ovo je za Nejmara bio osmi gol na svetskim prvenstvima, a 77. u nacionalnom dresu, sa kojim se izjednačio sa Peleom na vrhu liste strelaca brazilske reprezentacije.

Sigurni izvodjači penala za Hrvatsku bili su Nikola Vlašić, Lovro Majer, Luka Modrić i Mislav Oršić, dok su kod Brazila strelci sa “bele tačke” bili Kazemiro i Pedro.

Hrvatska će u polufinalu igrati protiv boljeg iz duela Argentine i Holandije, a taj meč je na programu večeras od 20 časova.